پشتیبانگیری/backup

سرورها و سایتهای مهم که اطلاعات آنها مهم میباشد، جهت حفاظت اطلاعاتشان دربرابر مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سرور که منجر به از دست رفتن اطلاعات میباشد میتوانند سرویس پشتیبان گیری (Backup) را برای سرور خود تهیه نمایند.

سرویس Backup به دو صورت به مشتریان ارائه میشود:

1- فضای Backup

در این حالت یک فضای مشخص بر اساس میزان خرید مشتری در اختیار وی قرارداده میشود. دسترسی به این فضا از طریق FTP امکان پذیر میباشد. مسئولیت تهیه بک آپ از اطلاعات به عهده مشتری میباشد و در این حالت شرکت صرفا تامین کننده فضای امن جهت دسترسی مشتری میباشد. ارتباط بین سرور و فضای پشتیبان به صورت local میباشد و مصرف پهنای باند صرف شده جهت جابجایی فایل ها از مصرف پهنای باند اینترنتی یا اینترانتی سرور مشترک جدا میباشد و لازم به پرداخت هزینه پهنای باند جداگانه نمیباشد.

این حالت برای مشتریانی که سرور sharedhosting با کنترل پنل های رایج را دارند بسیار مناسب میباشد، چون از طریق کنترل پنل مربوطه میتوانند به صورت روزانه یا هفتگی و اتوماتیک از اطلاعاتشان پشتیبان گرفته و از طریق اف تی پی روی فضای مربوطه آپلود نمایند.

2- سرویس Backup

 در این حالت یک Agent روی سیستم عامل کاربر نصب میشود و بر اساس پکیج خریداری شده به صورت Full Backup یا Incremental و در بازه های زمانی روزانه/هفتگی/ماهانه از کل اطلاعات سرور پشتیبان تهیه میشود.

این سرویس در سیستم عامل های Windows و Linux قابل ارائه میباشد.